СРПСКИТЕ НАВИВАЧИ ГО НАВРЕДУВАА НЕИМАР, ТОЈ БАРАШЕ ПОВЕЌЕ: Останаа без зборови по овој потег на Бразилецот! (ВИДЕО)

Оваа акција дополнително ги изнервира навивачите, кои почнаа уште пожестоко да навиваат за „провокацијата“ на фудбалерот.

Фудбалската репрезентација на Бразил ја победи Србија со 2:0 во првиот осминафинален натпревар од групата Г на Светското првенство во Катар, а иако не беше стрелец на ниту еден од двата гола, по натпреварот најмногу се зборува за Нејмар.

СРПСКИТЕ НАВИВАЧИ ГО НАВРЕДУВАА НЕИМАР, ТОЈ БАРАШЕ ПОВЕЌЕ: Останаа без зборови по овој потег на Бразилецот! (ВИДЕО)

Бразилецот сега е под знак прашалник за дуелот со Швајцарија, барем ако се суди по фотографијата од неговата отечена нога, имаше и видео како Душан Тадиќ го пцуе по еден дуел, а еден од деталите кои го одбележаа мечот е корнерот. што го зеде Нејмар.

Имено, Бразилецот се упати кон корнер за да ја врати топката во игра, по што следеа извици од српските навивачи, на што Нејмар одговори гестикулирајќи во стил: „Потешко, не те слушам“.

Оваа акција дополнително ги изнервира навивачите кои почнаа уште пожестоко да навиваат за „провокацијата“ на фудбалерот кој е склон кон ваква комуникација со навивачите.

Следуваше момент на молк, бидејќи Бразилецот за малку ќе постигнеше гол од корнер, но српскиот голман Вања Милинковиќ-Савиќ не дозволи да биде изненаден и забележа една од многуте добри интервенции на овој натпревар.

@thefootballkingdom1 #neymar #neymarjr #neymarjr10 #neymarjr_10jr #brazil #brazilian #brazil🇧🇷 #brazilianjiujitsu #qatar #qatar2022 #qatarbd #qatar🇶🇦 #qatartiktok ♬ original sound – The Football Kingdom
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.