Ставила пластична кеса во машината за перење и ефектот ја шокирал! Сега овој генијален трик им го препорачува на сите

Има милион совети за поефикасно перење и одржување, а некои се едноставно шокантни, интересни и ефективни.

Овој трик е докажан начин да се ослободите од еден од најдосадните проблеми – а ретко кој знае за тоа.
Вака брзо и ефикасно ќе ја исчистите машината за перење – само вметнете пластична кеса во барабанот.

Украина тврди дека соборила руски борбен авион Су-34
– Украинските воздухопловни сили соборија руски борбен авион Су-34, при што загина екипажот, изјави денес командантот Микола Олешчук.„Воздухопловните сили, исто така, имаа на нишан друг борбен авион, Су-35, но неговиот пилот …
Манолева: На државните клиники има современи услови и апарати за лекување на пациенти како Леонид
Заменик министерката за здравство во техничката Влада Маја Манолева вели дека на Универзитетската клиника за физикална медицина и рехабилитација од каде што таа доаѓа има можност за роботска рехабилитација којашто им …

И зошто – сигурно ќе прашате.

Бидејќи машината за перење често се користи во секоја куќа, во неа почнуваат да се таложат остатоци од детергент, нечистотија и влакна.

За да се ослободите од нечистотијата, вреди да пробате едноставен трик со пластична кеса – и се што треба да направите е да ја ставите во барабанот.

За време на миењето, пластичната кеса ќе ги „извади“ сите нечистотии како коса или животински влакна. Интересно е што ќе го разгради и нерастворениот прав.

Благодарение на ова, рамномерно ќе се распореди по површината на алиштата.

И уште нешто – не заборавајте да користите само бели пластични кеси.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.