Столтенберг: Со нетрпение ја очекувам Северна Македонија наскоро да влезе во нашата Алијанса

Loading...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на Твитер објави дека телефонски разговарал со премиерот Зоран Заев.
– Добар телефонски разговор со премиерот Зоран Заев за реафирмирање на посветеноста на НАТО на членството на Северна Македонија. Процесот на ратификација е во тек и со нетрпение очекуваме Македонија наскоро да и се приклучи на нашата Алијанса, објави Столтенберг.
 Jens Stoltenberg@jensstoltenberg
Good phone call with PM @Zoran_Zaev to reaffirm ’s commitment to North Macedonia’s accession. The ratification process is well on track & I look forward to North Macedonia joining our Alliance soon.
140 Twitter Ads info and privacy

loading...