Страшни бројки: нови 177 заразени, од нив 105 од Скопје

Loading...

Страшни бројки: нови 177 заразени, од нив 105 од Скопје

Македонија има нов лош рекорд, поврзан со пандемијата на КОРОНА ВИРУСОТ. Само во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на вирусот Ковид-19, од направени 1245 тестови.

Од новозаразените, 105 лица се само од од Скопје. Осуммина се излекувани, додека имаме и два смртни случаи поврзани со КОРОНА ВИРУСОТ.

На тема прочитајте уште и:

НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...