Страшни бројки: нови 177 заразени, од нив 105 од Скопје

Страшни бројки: нови 177 заразени, од нив 105 од Скопје

Македонија има нов лош рекорд, поврзан со пандемијата на КОРОНА ВИРУСОТ. Само во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на вирусот Ковид-19, од направени 1245 тестови.

Од новозаразените, 105 лица се само од од Скопје. Осуммина се излекувани, додека имаме и два смртни случаи поврзани со КОРОНА ВИРУСОТ.

На тема прочитајте уште и:

НЕОФИЦИЈАЛНО: заразени се 6 здравствени работници во болницата 8 Септември

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.