Страшни снимки од разорниот земјотрес од 7 степени на Алјаска

Силен земјотрес со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала го потресе југот на Алјаска, по што следуваат голем број земјотреси со помал интензитет.
Една снимка која се појави на Интернет, најдобро прикажува како изгледал потресот. Додека целата куќа се тресе, станарите бегаат во паника.
Засега нема информации за жртви, но најголема штета е нанесена на патиштата и мостовите.

Пронајдете не на следниве мрежи: