Страшно невреме во монденското одморалиште Тенерифе, на Канарските острови

Силно невреме со ветер го разбеснеа океанот и предизвика бранови високи и до 10-тина метри. Како што информираат туристи од монденското одморалиште Тенерифе, на Канарските острови брановите се толку високи што достигнале и до третиот кат на еден хотел. Заради немирното море и високите бранови евакуирани се десетици лица.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.