СТРУМИЦА ПОД ВОДА- по невремето интервенираат екипи на јавните претпријатија

Попладнево силно невреме ги поплави улиците низ Струмица.
На терен излегоа екипи од ЈПКД „Комуналец“ кои веднаш интервенираа на најкритичните места со цел побрзо нормализирање на состојбата.


Во санирањето на последиците се вклучија и екипи на Противпожарната единица

Пронајдете не на следниве мрежи: