Суарез не е на продажба

Извршниот директор на Ливерпул, Јен Ејр, изјавил дека Луис Суарез на крајот од сезоната нема да го напушти клубот, иако сериозен интерес за него пројавуваат Баерн Минхен и Јувентус.Уругваецот кој е најдобриот стрелец во Премиер лигата, пред неколку дена изјави дека е задоволен во Ливерпул, но дека е подготвен да прифати понуда од екипа која има амбиции во Лигата на шампиони.„Суарез има четиригодишен договор и се надеваме дека ќе го одработи до крај. Ние немаме намера да го продаваме Суарез, бидејќи тој е врвен играч, а неговиот придонес за екипата е непроценлив“, изјавил Ејр.
МакфаксИзвршниот директор на Ливерпул, Јен Ејр, изјавил дека Луис Суарез на крајот од сезоната нема да го напушти клубот, иак

Пронајдете не на следниве мрежи: