СУМА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: Тајсон ќе заработи богатство за мечот против инфлуенсерот Пол

Поранешниот светски првак повторно ќе влезе во рингот на 57 години, дури по четири години пауза од последната егзибиција и има добра мотивација за тоа.

Таа најдобро се опишува со 20-те милиони долари што ќе ги заработи, изјави неговиот пријател.

Пол е еден од најпознатите инфлуенсери на планетата, а почна да се бори пред четири години. Досега имадесет професионални натпревари и девет победи (шест со нокаут).

Неговиот единствен пораз беше против Томи Фјури, братот на попознатиот Тајсон, боксерскиот шампион.

Пронајдете не на следниве мрежи: