Тага во семејството, фановите со искрено сочувство- Пријовиќ сподели тажни вести: „Се надевам таму горе ќе ти биде подобро“

Пејачката Александра Пријовиќ на својот Инстаграм профил објави тажни вести во врска со член од нејзиното семејство.
Станува збор за нејзиниот дедо кој вчера починал, а по тој повод пејачката се огласи на Инстаграм.
-Мил мој дедо, вчера си замина…многу ќе ми недостигаш…не можам да ти ја опишам оваа тага…се надевам дека таму негде ќе ти биде подобро и дека ќе те чуваат ангели…те сака твојата внука најмногу на целиот свет, дедо мој…засекогаш, стои во прошталната порака на Пријовиќ.


Инаку во петокот Пријовиќ и Филип Живојиновиќ прославија една година од брак откако лани на 21 јуни се венчаа на гламурозна венчавка.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.