Тажни фотографии од ѕвездата „Сам дома 2“: Актерот е во тешка состојба, во инвалидска количка

Последните фотографии на актерот Тим ​​Кари , најпознат како рецепционер од филмот „Сам дома“ растажи многу негови обожаватели.Кари бил фотографиран од папараците во инвалидска количка по тешките последици од мозочниот удар. Неговата состојба семејството ја криеше долго време, а сега е виден во јавноста.Јавноста ретко имаше можност да ја види легендата во јавноста, но фотографите го забележаа во Лос Анџелес пред неговиот 78-ми роденден.
Тим е во инвалидска количка, а бил во друштво на блиска личност која му помага што полесно да се движи.Да потсетиме, актерот Тим ​​Кари многумина го паметат по безвременските добри филмови, а со својот посебен лик оставаше уште поголем белег во секоја улога.

Пронајдете не на следниве мрежи: