Тамани тарантули како пуканки во кино! Видеото ќе ви го преврти стомакот – оклопот пука под забите, додека пајакот се уште ги движи нозете

Снимката на која жена јаде живи тарантули го згрози и шокираше светот.Имено, Тајланѓанката Џин Су сака да јаде тарантули , а во нејзините видеа можат да уживаат само вистинските љубители на егзотичната храна.Како голема гурманка, таа се пофали дека јадела чинија полна со живи тарантули, животни кои некои луѓе не можат да ги видат ни на слика. И се чинеше дека навистина ужива, со акцент на фактот дека со нив подготвила сад со лут сос за да бидат повкусни.

Патем, тарантулите навистина се сметаат за деликатес во одредени азиски земји, особено во Камбоџа, со тоа што луѓето таму прво ги пржат на врело масло.Велат дека се полни со протеини, фолна киселина и цинк, но и дека е паметно прво да се отстранат острите огради од нив.Дали би го пробале овој специјалитет? 

Пронајдете не на следниве мрежи: