Тасевски: Ова ни Буфон не може да го одбрани, а не па јадницине околу Заев

За случувањата околу “Рекет“, по објавувањето на видео од моментот кога Зоран Милески и Бојан Јовановски ги изнесуваат парите за поткуп од домот на Орце Камчев со свој коментар се осврна Актерот Сашо Тасевски.
“Комедија е финита. Ова ни Буфон не може да го одбрани, а не па јадницине околу Заев. Спуштајте завеса. Толку беше“, напиша Тасевски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.

mk_MK
mk_MK