Тетекс победи во Кратово, Шкендија и Вардар ремизираа

Екипите на Вардар и Тетекс, стекнаа предност по првите полуфинални натпревари во домашниот Куп, во однос на своите опоненти Шкендија, односно Силекс.Шкендија во Тетово го пречека Вардар, на чија клупа се врати Благоја Милевски и во не многу интересен натпревар одиграа 0:0.На вториот натпревар Тетекс во Кратово го совлада Силекс со 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Настевски во 83-та минута од натпреварот.Реванш натпреварите во Скопје и Тетово по кои ќе бидат познати финалистите ќе се одиграат на 2.мај.
МакфаксЕкипите на Вардар и Тетекс, стекнаа предност по првите полуфинални натпревари во домашниот Куп, во однос на своите опо

Пронајдете не на следниве мрежи: