Тик Токерка откри трик со кој елката ќе ви изгледа уште помагично: Тајната е во сијаличките

Примени ја и ти оваа техника на својата елка, сигурно е дека ќе ти свети повеќе од било кога…
Доаѓа најмагичниот период во годината, а со него и највозбудливиот момент од празниците – украсувањето на новогодишните елки. Секако дека сакаме елката да ни биде што помагична и поубава.

Клучниот момент на секое украсување на елка е правилното поставување на осветлувањето – сијаличките.
Една девојка на ТикТок откри мал трик кој ќе направи вашата елка да блеска оваа година

@kellyfitzsimons__

Hit the save button 📩 ✨🎄 Most important part is the set of lights up the trunk to get it super bright ✨ I use 3 sets of 2000 warm white cluster lights I work from side to side meeting at the back to avoid wrapping Zig zag on each branch #christmas #christmasdecor #christmastree #christmastreedecorating #christmasdecorations #christmaslights #christmastreelighting

♬ Rockin’ Around The Christmas Tree – Brenda Lee

Сè што ќе ви треба е барем два пати повеќе сијалични од минатата година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.