Тоа што го направи ова куче на гробот на својот газда, буди многу емоции

Тоа што го направи ова куче е најголем доказ за тоа каква приврзаност имаат животните кон своите газди.
За жал, мажот кој го чуваше ова куче, почина. Тоа неговиот миленик многу тешко го поднесе.
За да бидат заедно, кучето ископало дупка во гробот и сега таму живее, поблиску до својот газда

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.