Тони конечно прозборе за агонијата низ која минува – Ќе одам во затвор ако се воспостави дека сум виновен

Против хрватскиот пејач Тони Цетински во јануари оваа година беше покренето обвиинение поради истрага за сообраќајна несреќа во Ровињ 2017 година во која животот го изгуби 62-годишен маж.
Цетински чека судот да ја утврди неговата вина, а како што вели без оглед на одлуката на судот, по кобната несреќа за него повеќе не е исто.


– Кога станува збор за обвинението и нашето правосудство, се ќе се дознае во самиот процес колку навистина се на страната на вистината. Како што реков, како судот одлучи – така и ќе биде. Ако се воспостави дека сум виновен, за својата вина јас ќе одговарам, рекол Цетински и додал.
– Се помирив со своите евентуалните исходи, ќе повторам, како и да помине ова судски, ништо за мене повеќе нема да биде исто по тој кобен датум 3.11. 2017 и на никого не сакам да му се случи такво нешто. Тоа е траума која ќе ја носам до крајот на животот и ситуацијата која често ја сонувам и од која не можам да се извлечам, но нормално не може да се мери со трагедијата на семејството и пријателите на Ибрахим Кевиљан, рекол хрватскиот пејач

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.