Топката стои, Буфал го исмеа Љоренте со – најлуд дриблинг (ВИДЕО)

Мароканецот Буфал денеска го исмеа Маркос Љоренте со еден дриблинг по кој цел свет падна од смеење, а урнебесниот потег конкурира за – дриблинг на Мундијалот.

Топката стоеше, а околу неа Буфал го натера Љоренте да изгледа како мало дете, за да го помене и да ги собере овациите на стадионот, ама и симпатиите на целата неутрална публика.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.