Топ пет пози во кревет што жените не можат да ги замислат!

Резултатите ќе ве изненадат, на прво место тоа е поза која ја претпочитаат мажитеРетко зборуваат за тоа, но кога гласаат се едногласни.Позицијата во кревет која жените не ја разбираат важи за една од најомилените на припадниците на посилниот пол.Во истражувањето кое го спроведе магазинот „Women’s Health“ се покажа дека станува збор за „доги стил“, односно за интимна врска одзади. Во оваа поза жената ја потпира тежината на лактите и колената, а многу од нив се жалат на последиците како болки во колената, грбот и вратот, пренесува Телеграфи.Исто така, се покажа дека жените дури и не сакаат да бидат на врвот за време на интимните односи, што е втора најомразена поза.На листата на најмалку омилени се најде и познатата мисионерска поза, која е една од најчестите. Тој го освои третото место.Во првите пет е вклучена и позата 69.Потоа следи позата „превртен каубој“, што значи дека жената седи врз мажот, додека грбот е свртен кон него.Да потсетиме, според др. Каран Раџ, познат доктор на TikTok, оваа поза е официјално најопасната интимна поза бидејќи во неа се случуваат 50 проценти од скршениците на машкиот генитален орган. Сите се сеќавате на случајот на маж од Индонезија кога среде екстаза слушнал „прес“ проследен со силна болка и губење на ерекцијата.Исто така, тој не можеше да оди во тоалет. Овој случај е објавен во стручното медицинско списание „Urology Case Reports“, додека пациентот е 37-годишен маж. Партнерката беше горе, со грбот кон него. 

Пронајдете не на следниве мрежи: