Три рецепти за брз неделен ручек што се прават во рерна

Недела е ден за одмарање, а не со часови да стоите над шпоретот и да готвите. Можете да направите вкусен, богат и здрав неделен ручек за целото семејство додека истовремено се одмарате или поминувате квалитетно време со вашите најблиски.
Можете да направите измени на состојките, но внимавајте да ги замените со состојки на кои им треба исто време за термичка обработка.
Овие три рецепти се одлични за неделен ручек. Ви требаат само свежи состојки, тавче и рерна – ручекот се прави сам!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.