Уапсен монструмот кој што ја киндапираше малата Моника: Објавена првата фотографија од неговото апсење

Српски Телеграф објави фотографија од апсењето на Нинослав Јовановиќ, познат како малчанскиот бербер. Тој, како што јавија српските медиуми, беше уапсен на гробиштата во неговото родно село, Малча.
На фотографијата се гледа како Јовановиќ лежи на земја, додека еден од полицајците го држи. Нинослав може да се забележи дека ослабнал, а така го опишале и престрашените соседи кои го сретнале денеска околу пладне во селото Малча, што веднаш ги мобилизираше полициските сили.
Тој на фотографијата е во валкана јакна, со кратка коса и запуштена брада.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.