Убава како божица! Деми Мур уште еднаш го запали Кан, сите погледнаа во нејзиното бујно деколте

Холивудската дива Деми Мур се појави во бел елегантен фустан и ги воодушеви сите со својот изглед. Во текот на вечерта изби мал „инцидент“, а Деми мајсторски му ја затвори устата на еден фрлач од публиката.Деми Мур,  како и секогаш,  изгледаше како вистинска божица за време на галата amfAR Cinema Against AIDS во Cap d’Antibes, Франција, како дел од Канскиот филмски фестивал .Актерката ја покажа својата совршена фигура при пристигнувањето на црвениот тепих во бела тоалета на божицата на Loewe, која се одликуваше со длабока обвивка, шлиц до бутовите и блескави кристални детали. Изгледот го заврши со огрлица со дијамант од солза што се пробива по градите на Деми. Таа додаде висечки обетки и пар Аквазура сребрени потпетици како цреша на врвот на милкшејкот.Деми потоа се пресоблече во друг сребрен фустан кога требаше да ја претстави поп легендата Шер.Додека беше на настанот, Деми изгледаше едноставно зачудувачки во прекрасен светкав сребрен фустан кој се прилепи на нејзината завидна фигура. Сензационалниот аутфит со голи линии напред го истакна нејзиното деколте. Фустанот го дополни со голем дијамантски ѓердан, а нејзината долга коса беше облечена во елегантен стил, потсетувајќи на косата од седумдесеттите години на Шери.Кога пристигна на настанот, на актерката и се придружија Шер и партнерот на пејачката Александар Едвардс, кои брзо ја покажаа својата љубов уживајќи во бакнежот.  Шер има 77 години, додека нејзиното момче 38. За време на презентацијата се случи инцидент кога маж од публиката кажа нешто непримерно за Шер, што ја налути Деми Мур и ја натера да реагира бурно.Demi Moore introduces @cher at @amfAR #cannes2024. pic.twitter.com/j7wTE7I5e4— Ramin Setoodeh (@RaminSetoodeh) May 23, 2024Актерката рече: „Само се уверувам дека сте навистина, навистина со мене. Бидејќи оваа неверојатна жена што ќе ја претставам, таа е добитничка на Греми, добитничка на Оскар, добитничка на Еми“.Во тој момент Деми застана, навидум вознемирена од некој од публиката и рече: „Дали ти си добитникот на Еми таму во задниот дел од собата? Мислам дека не е така“.Нејасно е што точно кажал некој од публиката.Мисијата на amfAR е да стави крај на глобалната епидемија на СИДА преку иновативно истражување. AmfAR, Фондацијата за истражување на СИДА, е една од водечките светски непрофитни организации посветени на поддршка на истражување за СИДА, превенција на ХИВ, едукација за третман и застапување.Овој хуманитарен настан се организира секоја година за да се соберат средства за истражување, лекување и превенција на СИДА.

Пронајдете не на следниве мрежи: