Убедливи победи на Баерн и Хановер

Фудбалерите на Баерн Минхен направија уште еден чекор освојувањето на шампионската титула, откако во натпреварот од 23.коло го декласираа Вердер со 6:1.
Баерн цело второ полувреме играше со играч повеќе, откако дефанзивецот на Вердер Предл доби црвен картон во 43.минута.
Убедлив триумф во оваа рунда забележа и Хановер кој со 5:1 го совлада Хамбургер.
Аугзбург го доби дербито на дното откако со 2:1 го совлада Хофенхајм.
Мајнц, во чии редови целиот натпревар го одигра Николче Новески не успеа да го совлада Волфсбург, натпреварот заврши 1:1. Мајнц 60 минути играше со играч повеќе, откако исклучен беше Мадлунг, но домаќинот на успеа да ја материјализира таа предност.
По еден бод освоија Штутгарт и Нинберг откако одиграа 1:1.
МакфаксФудбалерите на Баерн Минхен направија уште еден чекор освојувањето на шампионската титула, откако во натп

Пронајдете не на следниве мрежи: