Убиена сопругата на косовски Советник – Хаос во Приштина! Бандити го нападнале семејството, нејзиниот сопруг и децата преживеале

Портпаролката на полицијата за регионот на Приштина, Флора Ахмети, изјави дека косовската полиција добила информација за пукање во улицата „Далип Алшиќи“ во Приштина околу 20:20 часот.

Полицијата и лекарите од итната медицинска помош веднаш излегле на местото на настанот, каде во автомобилот пронашле лице без знаци на живот. Според Ахмети, според првите информации се сомнева дека се работи за убиство со огнено оружје.

Видеото може да го погледнете подолу:

Полицијата во координација со обвинителството започна истрага и ги презеде сите истражни дејствија кои би помогнале во расветлување на настанот и целосно расветлување на случајот.

Како што дознава РТК, жртвата е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли.

Се сомнева дека случајот се случил по инцидент во кој семејството Мурсели се соочило со неколку разбојници.

Според истите информации, Мурсели бил во автомобил заедно со сопругата, каде од пукањето починала неговата сопруга, додека тој и децата преживеале.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.