Убиство и обид за убиство во Мала Речица

Убиство и обид за убиство ја потресоа Мала Речица. Нашите извори јавуваат дека средовечен човек вчера ја убил својата сопруга во куќата на нејзиниот татко, а потоа излегол и пукал во таксист со намера да го убие, објави 1 ТВ.


Таксистот е повреден и е префрлен во болница. Според нашите извори, жената е убиена со два куршуми, а убиецот е во бегство и се уште е вооружен. Во моментов полициски екипи вршат увид и чекаат да пристигне јавен обвинител.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.