УЕФА со допинг контрола на фудбалерите на Барселона

Контролата за допинг на УЕФА во петок по тренингот ги изненди фудбалерите на Барселона.
Луѓето од УЕФА однеле по случаен избор десет фудбалери на тестирање – меѓу нив не бил Лионел Меси.Меѓу испитуваните биле Виктор Валдез, Сеск Фабрегас, Алексис Санчез, Тијаго Алкантара, Хавиер Маскерано, Серхио, Педро Родригез, Џорди Алба, Батра и Алекс Сонг.Барселона следната недела гостува кај Милан во осмина финалето од Лигата на шампионите, а претходно ги очекува гостување кај Гранада.
МакфаксКонтролата за допинг на УЕФА во петок по тренингот ги из

Пронајдете не на следниве мрежи: