Умрел откако јадел лут чипс: „Тинејџер учествувал во предизвик за јадење на лута тортиља“

Патологот откри што ја предизвикало смрттаПатолог од американската сојузна држава Масачусетс објави дека млад човек починал откако изел лути чипсови од тортиља „со висока концентрација на капсаицин “, односно супстанца која е состојка на лутите пиперки.На 1 септември 2023 година, полицијата била повикана во домот на онесвестен млад човек, по што го пренела во болница каде што починал, пренесува АП.Се вели дека младиот човек учествувал во предизвик за јадење зачинет чипс.

Пронајдете не на следниве мрежи: