Утре нови цени на бензините

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува да важи од ноќеска на полноќ.

Од утре, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 денар/литар, додека цената на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува непроменета.

Со тоа ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по 58,50 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 60,50 ден/лит, а малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 49,50 ден/лит. Цената на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува 49,50 ден за литар. 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.