Фалкао го замолкна „Санчез Писхуан“

Екипата на Атлетико Мадрид победи во Севиља, во дерби натпреварот одигран во рамките на 32.коло во Примера дивизија.

Атлетико кој е се поблиску до обезбедување пласман во Лигата на шампиони, на „Санчез Писхуан“ во Севиља, до победата стигна со голот на Радамел Фалкао постигнат на 15 минути до крајот на натпреварот. Резултати, Примера 32.коло:Хетафе-Еспањол 0:2Депортиво-Атлетик Билбао 1:1Осасуна-Реал Сосиедад 0:0Севиља-Атлетико Мадрид 0:1Гранада-Ваљадолид 1:1Реал Мадрид-Бетис 3:1Валенсија-Малага 5:1Мајорка-Рајо Ваљекано 1:1Барселона-Леванте 1:0Колото во Примера ќе биде комплетирано во понеделник, кога својот натпревар ќе го одиграат Селта и Сарагоса.
Makфакс
Екипата на Атлетико Мадрид победи во Севиља, во дерби натпреварот одигран во рамките на 32.кол

Пронајдете не на следниве мрежи: