ФАТЕНА АЈКУЛА ОД 200 КИЛОГРАМИ ВО БУДВА: Долга повеќе од 3 метри, луѓето НЕ МОЖАТ ДА ВЕРУВААТ НА ОЧИТЕ! Погледнете ја неверојатната глетка (ВИДЕО)

Сина ајкула, долга повеќе од три метри и тешка 200 килограми, е фатена во Будва на отворено море на пловечка долга линија.Рајко Бојановиќ, член на спортскиот риболов клуб „Ширун“, улови ајкула и рече дека ќе биде препарирана во Природонаучниот музеј на Црна Гора, а изложбата е планирана за септември.Сината ајкула, се смета за една од најубавите и најраспространетите ајкули во светот. View this post on Instagram A post shared by Dejan Bojanović (@old_fisherman_montenegro)Овој вид ајкула најчесто се среќава во Јадранското Море напролет .

Пронајдете не на следниве мрежи: