Фергусон: Подобро ќе беше да бранеше Касиљас, Лопез го спаси Реал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, изјавил дека за неговиот тим ќе било подобро доколку Икер Касиљас го бранел голот на Реал на реванш осмина финалниот дуел во лигата на шампиони.Диего Лопез кој е замената за повредениот Касиљас, одбрани неколку тешки удари и на крајот беше еден од најзаслужните за победата на Реал од 2:1.„Мислам дека Лопез ги спаси, повеќе сакав да брани Касиљас. Тој немаше да има такви одбрани. Лопез во првото полувреме истрча пред Велбек, му влезе во шутот на Ван Перси, при едно истрчување го погоди Видиќ во главата. Касиљас едноставно не е таков тип на голман“, изјавил Фергусон за англиските медиуми.
МакфаксМенаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, изјавил дека за неговиот тим ќе било подобро доколку Икер Касиљ

Пронајдете не на следниве мрежи: