Филан е сепак син на Жан Митрев

Loading...

Филан е сепак син на Жан Митрев

Иако некои медиуми заклучија дека Филан не бил син на Жан Митрев, денеска дилемата е разрешена. Жан Митрев гостуваше во Сител ТВ и ја даде следната изјава:

„Додека беше малолетен, пробував да му помогнам колку тоа беше можно од далечина на 2 000 километри. Но, беше тргнат по погрешен пат и пред 6 години се прекина контактот. Тој сега е 25 години и ако се огрешил пред законот ќе си ја сноси одговорноста. Многу ми е жал што како млад човек со сите можности, избрал најстрашен и најбесмислен пат во неговиот живот“, изјави кардиохирургот Жан Митрев, за Сител.

Во тек е судски процес во Германија. Филан е обвинет за тероризам откако во ноември лани со уште двајца осомничени биле откриени дека подготвуваат самоубиствен напад во угостителски објект.

Прочитајте уште и:

Жан Митрев со реакција: Терористот од Германија не е мојот син

Филан пред неколку години ја променил верата и преминал во радикалниот ислам.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...