ФН: СЕ НАЈАВУВА НОВ ФЕСТИВАЛ: Осомничените пеат

Loading...

Како што дознаваме од извори блиски на Кривичен суд 1 и Евросонг со очекува да се воспостави нов фестивал кој би го носел името „Осомничените пеат“. Досега иако нема официјална листа на учесници и познати се само неколку овој фестивал кај јавноста предизвика голем интерес.
„Се очекува победникот да ја претставува Македонија на Песна на Евровизија, но покрај оваа чест тој ќе добие и намалување на казната. Досега публиката реагира одлично, а се надеваме дека ќе има уште доста настапи“ сметаат организаторите.
Засега според обложувалниците фаворит за победник е припадникот на УБК Нинџа, но сеуште немаат настапено сите кои спремиле песна па за тоа кој ќе се закити со титулата останува да видиме.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...