Фон Дер Лајен твитна видео во кое говори за убиени 100 илјади украински офицери па го избриша!

Претседателка на Европската комисија, Урсула Фон Дер Лајен објави видео во кое говори за процесирањето на руските воени злосторство во Украина па набрзо истото го избриша.

Клучниот момент кој што недостасува е бројката на убиени повеќе од 100 илјади украински офицери во војната со Русија.

Фон Дер Лајен твитна видео во кое говори за убиени 100 илјади украински офицери па го избриша!

Социјалните мрежи буквално вријат откако беше отстрането видеото на Фон Дер Лајен, а дел од медиумите кои успеале навреме да го симнат истото објавија како е едитирано и кои делови недостасуваат.

Ако бројката на Фон Дер Лајен за убиени над 100 илјади украински војници е прецизна станува збор за вистинска трагедија со која се соочува оваа европска држава.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.