ФОТОГРАФИИ НА СЕВЕРИНА ИЗВРШЕНИ ПРЕД ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ: Еве што сменила на лицето „На 20 години се оперирав…“

Северина Вучковиќ важи за една од најубавите и најзгодните жени на сцената, за која годините се само бројка.
Иако од почетокот на кариерата важеше за убавица, таа не беше секогаш задоволна со својот изглед. Го оперирала носот кога имала 20 години, по убедување на докторот. Наводно, до денес имала четири интервенции. Самата пејачка еднаш призна што си направила себеси.
„Имав операција на носот на 20 години, докторот ме убеди. Не беше подгрбавен или грд. Доаѓа еден дечко кај тебе и ти вели: „ Би сакал малку да го поправам носот“ и му го давам мојот нос. Имав проблем со дишењето после операција, не порано. Но тој е поубав од предходно. Што е, е“, изјавила пејачката во една прилика за хрватските медиуми.На социјалните мрежи се појави снимка од еден од првите настапи на Северина:

Вака денес изгледа пејачката.

Пронајдете не на следниве мрежи: