ФОТО | Играчите на Денвер приредиле забава, Јокиќ и неговата сопруга воодушевиле од изборот на костими

Тие глумеа пар од познат цртан филм

Иако е познат по тоа што не сака да се облекува во костими, српскиот кошаркар Никола Јокиќ им оддаде почит на соиграчите од Денвер за време на божиќната забава.

Јокиќ на забавата дошол со сопругата Наталија, а интересен бил и нивниот избор на костими – од филмот за деца на Дизни „Frozen“.

Nikola Jokic and his wife dressed up as Kristoff and Anna from Frozen at the Nuggets Holiday Party. pic.twitter.com/FvxTDNFPxl— Harrison Wind (@HarrisonWind) December 25, 2023

Наталија беше принцезата Ана, додека Јокиќ, логично, го глумеше Кристоф. За оние кои не се запознаени со овој филм, Кристоф и Ана се вљубена двојка.

Покрај Јокиќ, на забавата биле Деандре Џордан, Кристијан Браун, Арон Гордон, Џулијан Строутер и други.

За потсетување, Нагетс во понеделник навечер со своите навивачи ќе го прослават Божиќ, со оглед на тоа што во 20 часот и 30 минути ќе се сретнат со Голден Стејт.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.