ФОТО | Отишла кај стоматолог да и ги поправи забите, следното утро кога се погледнала, изгледала ужасно, а сега …

Џесика Маско долги години се борела со болки во вилицата бидејќи нарушувањето во исхраната во нејзиното детство доведело до компликации со нејзините заби и ерозија на непцата.Оваа дама (44) одлучила да направи забни импланти „ All-on-4 “ – процедура во која сет од четири забни импланти ги заменува „лабавите, расипани, исчезнати или расипани заби“ – за да се справи со тековните проблеми со забите на почетокот на април пренесува британски „Метро“.Стоматологот ја предупредил дека ќе се појават модринки, но таа не очекувала дека ќе се појават насекаде или дека болката ќе биде толку силна .
Џесика објави слика од нејзиното лице, четвртиот ден по третманот, и рече дека изгледа како „ чудовиште “. Таа побара совет од секој кој поминал низ слична ситуација.По интервенцијата се појавија темно виолетови модринки кои се шират по вратот и брадата, но и по целото лице, влошувајќи се од час во час.Две недели подоцна, модринките и отокот значително се намалија, а мајката на три деца сепак ќе ја препорача постапката, сметајќи дека нејзините екстремни модринки се „ еднократен “ случај.Лекарите рекоа дека ќе имам модринки“. „Денот откако ги ставив имплантите, моето лице беше огромно, а следниот ден бев со модрини“, вели Џесика од Сан Антонио, Тексас, САД.
Проблемите со забите на Џесика започнале кога била помлада поради нарушување во исхраната.„За среќа, сега сум здрава и ми оди подобро, но процесот на поставување нови заби беше мојот процес на лекување на долгорочен проблем. Забите ми паднаа поради здравствени проблеми “, рекла ЏесикаИ покрај модринките, за кои верува дека можеби се влошиле поради анемијата, Џесика не жали за операцијата и ги охрабрува другите да ја направат.„Сега е многу подобро. Отидов до продавница и се нашминкав за да ги покријам модриците. Мислам дека до крајот на месецот треба целосно да исчезнат“, заклучува тој.

Пронајдете не на следниве мрежи: