Фото: Политиката ги обедини македонските пејачи!

Во екот на изборните кампањи, додека сите се занимааваат со политика,дури и македонската музичка естрада е окупирана со тоа.  Така во кампањата за владејачката партија, делата ги избраа Каролина, Калиопи, Тијана, Елена Ристевска, Миле Кузмановски, Владо Јаневски… Не навлегуваме во мотивите поради кои тие решија да заземат страна на изборите, но едно е сигурно тие добро се забавуваат. На фотографиите од патувањата низ градовите и селата во Македонија, се гледа како нашите најпознати пејачки уживаат во својата татковина, а богами и во друштво една на друга. Дали после кампањата ќе излезе некоја соработка меѓу нив, останува да видиме…

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Во екот на изборните кампањи, додека сите се занимааваат со политика,дури и македонската музичка естрада е окупирана с

Пронајдете не на следниве мрежи: