Францускиот претседател Макрон влегол во соблекувалната на Мароко

Претседателот на Франција, Емануел Макрон беше на трибините во Катар на мечот меѓу неговата земја и Мароко, а по крајот се симнал во подтрибинскиот простор.

Тој влегол во соблекувалната на Мароко им честитал за добрата игра и големиот успех на Светското првенство, но имал посебни зборови за Софијан Амрабат.

Макрон пред сите останати фудбалери на Амрабат му рекол дека е најдобриот играч од средниот ред на Светското првенство.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.