Хамилтон не е подготвен да се бори за титулата

Британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон, изјавил дека Мерцедес не е подготвен да им се спротистави на Ред Бул и Ферари. Хамилтон на првата трка во годинешната сезона, ГН на Австралија, која се возеше во неделата во Мелбурн го освои петтото место.Според него следната трка, која на 24.март ќе се вози во Малезија, на патеката Сепанг ќе биде уште подбар показател за можностите на Мерцедес во 64-та Ф1 сезона.По трансферот од Мекларен во Мерцедес, Хамилтон изјави дека „не е доволно подготвен“ да ја освои титулата оваа сезона, но дека постои можност да биде во потесниот круг на оние возачи кои ќе конкурираат за трофејот.
МакфаксБританскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон, изјавил дека Мерцедес не е подготвен да им се спротистави на Ред Бул и

Пронајдете не на следниве мрежи: