Хаос на настапот на Лепа Брена: Итната помош мораше да реагира

На настапот присуствуваа голем број пензионери, а некои од нив дури и се онесвестија
Хаос на настапот на Лепа Брена: Итната помош мораше да реагира

Пејачката Лепа Брена каде и да се појави создава „break and break“. Имено, таа настапи во рамките на настанот „Месап есен 2022“ каде создаде одлична атмосфера, а нејзиниот настап го поддржаа голем број нејзини фанови од сите генерации.
Имаше деца, тинејџери, родители, но и баби и дедовци. Поради пренатрупаноста имаше и непријатности, при што мораше да реагира Итната помош.

Хаос на настапот на Лепа Брена: Итната помош мораше да реагира

Имено, бидејќи на концертот имало голем број пензионери, дел од нив се согласиле, па Итната помош.
Според 24сата.хр, шестмина од нив паднале во бессознание, додека еден пензионер бил со полна сила. Тој ја прескокна оградата и се качи на бината. Обезбедувањето одговорило, но пејачката побарала да не го допира, па тој останал на сцената и одблиску ја погледнал Брена додека ги изведувала нејзините најголеми хитови.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.