Хески: Ќе се презивам Хескивиќ и ќе играм за Црна Гора

Црна Гора со одлична игра освои еден бод против Англија и си ги зголеми шансите за директен пласман на Светското првенство во Бразил.Црногорците се во еуфорија, додека англиската јавност е критички настроена кон играчите и селекторот. Еден од оние кои не може да го прифати нерешениот резултат во Подгорица е и поранешниот репрезентативец Емил Хески.Играчот кој сега настапува во австралискиот Њукасл на својот профил на Твитер напишал: „Ќе го сменам презимето. Наместо Хески, ќе се презивам Хескивиќ и ќе играм за Црна Гора“, истакнал легендарниот напаѓач.Веднаш потоа Хески напишал уште еден интересен коментар: „Уште кога се повлеков од репрезентацијата беше јасно дека Англија никогаш нема да стане светски првак.
МакфаксЦрна Гора со одлична игра освои еден бод против Англија и си ги зголеми шансите за директен пласман на Светското првен

Пронајдете не на следниве мрежи: