Храна која го зголемува либидото

Либидото кај луѓето може да варира, а се е поради недостаток или вишок на одредени материи во телото.
Постојат намирници кои го зголемуваат либидото и сексуалниот порив, а тоа се печурки, јајца, интегрални житарки.


Ако сте пак нервозини и тоа ви пречи, консумирајте житарки и храна со влакна.
Навистина помагаат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.