ЦЕЛОСНАТА ЛИСТА НА ПРАТЕНИЦИ КОИ ПОБАРАЛЕ АПАНАЖА

ЦЕЛОСНАТА ЛИСТА НА ПРАТЕНИЦИ КОИ ПОБАРАЛЕ АПАНАЖА

Дури 18 пратеници од СДСМ, 16 од ВМРО-ДПМНЕ, 3 од ДУИ и некои независни. Листата подолу:

СДСМ: Александар Кирацовски, Хари Локвенец, Милева Горгиева, Сашко Атанасов, Далибор Богдановски, Агим Муртезанов, Благојче Трпевски, Сашко Костов, Тања Ковачев, Мери Лазарова, Бетиан Китев, Славица Шуманска Митева…

ВМРО-ДПМНЕ: Владимир Ѓорчев, Илија Димовски, Трајко Вељановски, Лилјана Затуроска, Емил Димитриев, Трајчо Димков, Зоран Илиоски, Весна Дамчевска Илиевска, Магдалена Манаскова, Иван Иванов, Благоја Деспотоски, Јохан Тарчуловски, Никола Попоски, Васил Пишев, Нада Ципушева (која е пред пензија), како и Ѓоко Камчев кој дојде на местото на Груевски.

Побарале апанажа и независните кои ја напуштија ВМРО-ДПМНЕ: Љубен Арнаудов, Нола Исмајлоска-Старова, Крсто Мукоски, како и Елизабета Канческа-Милеска.

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.