Цел свет е восхитен од овој лек кој ги намалува мастите во организмот

Доколку имате зголемени масти во крвта, можете да го пробате овој природен лек, бидејќи на многумина им помогнал.

Лекот се приготвува навечер, а се консумира наутро.
Потребни состојки:
Суви смокви
јаболкова киселина
Постапка:
Земете три суви смокви и добро избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни. Потопете ги во стаклен сад со 200 мл јаболкова киселина.
Нека отстои преку цела ноќ и наутро изедете ги тие три закиселени смокви. Остатокот од оцетот не го фрлајте, туку истиот искористете го за да ја повторите постапката во следните 7 денови.
Осмиот ден земете нови 200 мл јаболкова киселина и постапката повторете ја за следните седум денови. Целата терапија трае две седмици.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.