Челзи против Јунајтед на 1.април

Повторениот дерби натпревар во рамките на четврт финалето на англискиот ФА куп, помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед ќе се одигра на 1.април, со почеток во 13:30 часот, на „Стенфорд Бриџ“ во Лондон.
Првиот натпревар заврши без победник 2:2, откако Челзи успеа да ја стигне предноста на Манчестер Јунајтед од 2:0.Според распоредот во Премиер лигата, двата тима, само два дена претходно ќе играат како гости – Челзи против Саутемптон, а Манчестер Јунајтед против Сандерленд.
МакфаксПовторениот дерби натпревар во рамките на четврт финалето на англискиот ФА куп, помеѓу

Пронајдете не на следниве мрежи: