Шанса која не се пропушта: Прошетајте ја Шпанија за малку пари

Шпанската мрежа за брзи возови е, едноставно кажано, прекрасна работа. Не само што е прилично голема (и расте постојано), туку е и прилично достапна.

Земјата е поврзана со неколку конкурентни брзи евтини линии, управувани од Ренфе, Ирио и Оуиго, кои ги носат патниците од Мадрид и Барселона до Мурсија, Севиља и Валенсија.
А сега, неколку од тие евтини рути ќе станат уште поевтини.

Шанса која не се пропушта: Прошетајте ја Шпанија за малку пари

Францускиот железнички оператор „Ouigo“ најави дека наскоро ќе започне со продажба на билети за линиите меѓу Мадрид, Валенсија, Сарагоса, Тарагона и Барселона за само 9 евра. Да, добро прочитавте, само 9 евра.
Билетите се достапни за патување помеѓу 11 јули и 9 декември 2023 година. Вкупно ќе бидат продадени 1,7 милиони билети – а Оуиго не застанува тука.

Исто така, ќе започне нова рута помеѓу Мадрид и југоисточниот крајбрежен град Аликанте ова лето, дополнително проширувајќи ги своите евтини и брзи опции.
Објавата на Ouig е идеална за секој што ја пропуштил неодамнешната распродажба на шпанскиот национален железнички оператор Ренфа, кој го направи патувањето од Мадрид до Барселона достапно за само 15 евра.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.