Шерифовиќ објави фотографија од плажа, Карлеуша и упати урнебесен коментар на кој се смее цела естрада

Пејачката Марија Шерифовиќ во моментов ужива на одмор во Шпанија, од каде со широка насмевка ги поздравува обожавателите преку Инстаграм.
Колку убаво си поминува на море, гледаме на фотографиите што ги објавува, а веруваме дека расположението е исто и за нејзиното добро друштво – нејзината мајка Верица.
Имено, Марија документираше еден прекрасен момент со својата мајка, пејачката Верица Шерифовиќ, а обожавателите веднаш ја забележаа сличноста меѓу двете. „Мајка“, напиша Марија под фотографијата, а меѓу првите кои оставија коментар, беше Јелена Карлеуша:
-Продолжи така да темнееш и нема да те пуштат преку граница, се пошегува Карлеуша на сметка на тенот на нејзината колешка и пријателка.

 

View this post on Instagram

 

Majka.

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.