Шпанија е нов европски шампион во ракомет

Loading...

Шпанската селекција со резултат 22-20 против Хрватска го одбрани европскиот трон. Натпреварот за титула го судеа македонските арбитри Николов и Начевски и одлично си ја завршија работата.
Хрватска и Шпанија водеа жестока борба во текот на  целата средба и долго време резултатот одел во корист на едната или на другата репрезентација.
Хрватите беа подобри во првото полувреме, иако го загубија со гол негатива. Имаа постојана предност, често и со три голови разлика, но во финишот не знаеја како да го совладаат фантастичниот де Варгас.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...