Штерјо Наков го пронајде полицијата во Орешани

Бизнисменот Штерјо Наков доцна синојка бил пронајден од полицијата во селото Орешани, откако неколку часа се водеше за исчезнат извести МВР.

Тој е со нарушена здравствена состојба, но сепак бизнисменот е надвор од животна состојба.

Штерјо Наков го пронајде полицијата во Орешани

МВР официјално не соопшти никакви информации ниту за исчезнувањето, ниту за пронаоѓањето на бизнисменот.

Штерјо Наков е долгогодишен сопственик на шпедитерската компанија „Фершпед“, како и на повеќе други фирми и хотели. Тој со децении е еден од најбогатите Македонци.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.